733 199 668 info@plotyzlin.cz

  • Oplocení pozemků a zahrad na klíč
Menu

Víte, že?

V dřívějších dobách, bylo třeba drátěné ploty vydatně a pravidelně natírat, pokud jste nechtěli mít kolem domu nevzhlednou drátěnou klec, která časem zrezivěla. V posledních letech je běžně na trhu k dostání pletivo, jež bez jakékoli údržby i nátěru vydrží ve skvělém stavu dvacet i více let. Povrch drátů tohoto pletiva je žárově pozinkován a následně ještě potažen zeleným nebo hnědým PVC povlakem.
Průhledné drátěné ploty způsobí, že za nimi vaše zahrada bude působit větším dojmem, než ve skutečnosti je. Máte-li ale problém se soukromím za drátěným plotem, můžete jej kombinovat s výsadbou živého plotu z jeho vnitřní strany.
Oplocení je pokládáno za drobnou stavbu, takže na něj nemusí být stavební povolení, ale postačí ji jako drobnou stavbu ohlásit na místně příslušném stavebním úřadu. Ohlášení musíte předat nejpozději 30 dní před zahájením stavby, a to písemnou formou. Pokud by však váš pozemek, který hodláte oplocovat, stál na místě chráněné památkové zóny, situace by se komplikovala.

 

ploty-oploceni-007Význam plotu se rozhodně nevyplatí podceňovat. To je také důvod pro to, abyste nespěchali s rozhodnutím o výběru vašeho budoucího plotu. Při výběru choďte s očima otevřenýma, hledejte ve svém okolí plot, který by se vám mohl líbit a plně by vám vyhovoval. Vždy je vhodnější stavět plot až po dokončení stavby domu. U provizorních plotů není třeba realizaci nijak komplikovat, postačí skutečně jednoduché provedení.

Také než se rozhodnete pro opravu plotu, zvažte, zda by nebylo vhodnější udělat celý plot nový. Váš plot by měl být dobře proveden, neměl by však svou realizací předčít vzhled vašeho domu. Dům se zahradou jsou považovány za dominanty, ale plot pouze za nutnost.